Thin Lizzy - Holy War video free download


592,167
Duration: 05:06
Uploaded: 2007/05/23

Live at the Regal Theatre Hitchin, 1983.

Comments

2 years ago

Robert Ashurst

COME BACK PHIL ALL IS FORGIVEN. X MOTHER MACS.

2 years ago

Bogusław Rutkowski

ŚWIĘTA WOJNA , DO WYSŁUCHANIA I PRZEMYŚLENIA .Jeśli będziesz mnie wielbićKlęknij przede mną i chwal moje imięJeśli nie ma boga przede mnąWtedy wszystko co mam, a czego żądasz będzie TwojeI jeśli Bóg jest w NiebiosachDlaczego Bóg daje umierać dzieciomJeśli nie zadajesz tych pytańnie ma powodów dla którychMy zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawoWszystkie wizje pokazane wcześniejWszystkie królestwa i wszystkie tronyNależą do Ciebie jeśli klękniesz przede mną i będziesz mnie wielbićWszystko to może być twojeSą tacy którzy pójdą do NiebaSą tacy którzy nigdy nie wygrająNikt nie wiem co się stanieSą tacy którzy powrócą do grzechuMy zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawo(Solówka)My zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawoZostaliśmy wybraniSzatan jest w Piekle ze swoimi DemonamiTo jest Święta WojnaProwadzą nas na pokuszenieProwadzą nas, by zabrać nasze duszeNie ma zła w zbawieniuZło jest w nasTak jak Szatan kusił JezusaA Jezus potykał się i upadałOn teraz jest na KrzyżuI umiera by nas ocalićMy zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawoMy zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawoMy zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawoMy zostaliśmy wybraniMy jesteśmy jedyniNikogo się nie boimyI nikt nie wygra tej wojnyTo jest sposóbTo jest prawoJeśli Bóg jest w Niebie, nie ocalisz mnie?O! Panie, przebacz im to co zrobiliZgubione dzieci BabilonuOh, Allahu, o nie, o nieTo jest święta wojna 

3 years ago

Shion Oxyuranus

No words for this time of music , God bless Thin Lzzy and Phill

3 years ago

xritaly

I cannot find defects on this band. Awesome musicians, excellent lyrics, excellent vocal, great frontman, superb live skills.

3 years ago

Jean Valjan

JE SUIS Né TROP TARD...........

3 years ago

Jean Valjan

great great band and phil is a ROCKER

3 years ago

dave barnes

What a great piece of work. I was lucky enough to go to both the Feb and March 83 Thunder and Lighening concerts at the Brum Odeon. Class act even then. RIP Phil.

3 years ago

yves jacquot

Thin Lizzy - Holy War : inoubliable 

3 years ago

RIPNTEAR68

We Are One. Phil Lynott is the coolest, most passionate hard rock and blues artist. Lyrics so heartfelt, evocative, profoundly spiritual. I think of him as my older brother.

3 years ago

Danfrombackhome

Theres a lot Id do with a time machine but one thing for sure is to make sure I saw thin lizzy. I was born in april of 86 so I never had a chance to see the greatness. RIP Phil! Legend

3 years ago

Tor Ivar Nordhus

I wish I was there..

3 years ago

Kelvin Noden

Thunder and Lightening still pounds out in my car great great album from an astonishing band.

3 years ago

RedPepperPrepper

AWESOME

3 years ago

alhazredlapoisse

Thanx! This version is better than original one!

3 years ago

Paul Croft

I will share my thoughts. Phil Lynott and his bands of various line ups were very special. Thanks to the person who dropped [lost], Thunder and Lightening on the road for me to find and pick up. The music never tires.

3 years ago

Mike Grady

Thumbs up. Fist time I ever listened to this one.

3 years ago

Alex Velasquez

Holy war... thin lizzy due

3 years ago

Niall Daly

Thin Lizzy - Holy War

3 years ago

Venetian Wizard

Thin Lizzy - Holy War

3 years ago

Mole Town

Band!

Related Videos